AXIS Communications – Síťové kamery neslouží jen k zabezpečení

axis

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha 20. března 2018

Síťové kamery neslouží jen k zabezpečení. Technologie Axis a NetRex zajišťují přímé přenosy z akcí Centra Paraple.

Centrum Paraple uskutečnilo v pondělí 19. března 2018 den otevřených dveří s bohatým programem, který se vysílal též formou interaktivního přímého přenosu na internetu. Kamerový systém se streamovací aplikací, který umožňuje televizní kvalitu bez nároků na složitou produkci, věnovaly společnosti Axis Communications a NetRex. Programy přímých videopřenosů budou v Centru pokračovat.

Den otevřených dveří Centra Paraple nabídl pestrý program pro přátele, podporovatele a klienty této obecně prospěšné společnosti. K bezbariérovosti akce ještě víc přispěly také IP kamery značky Axis v instalaci video expertů společnosti NetRex. V průběhu dne mohli dění sledovat diváci na Facebooku v několika krátkých živě vysílaných zpravodajských vstupech, v nichž se prezentovali partneři a vystavovatelé Dne otevřených dveří. Zároveň se živě vysílala diskuse věnovaná typům vozíků a jejich vlastnostem, a to vše v profesionální kvalitě s pomocí technologie, která je uživatelsky velmi nenáročná. Vrcholem byla beseda Host pod Parapletem s oštěpařkou Barborou Špotákovou, do níž se díky videu mohli zapojit nejen návštěvníci na místě, ale i diváci na internetu.

Beseda s Barborou Špotákovou na Dni otevřených dveří Centra Paraple byla díky kameře AXIS P1365 MK-II a aplikaci CamStreamer dostupná v přímém přenosu na internetu.

„Díky technologiím, které věnovaly společnosti Axis a NetRex, jsme mohli Den otevřených dveří jednoduše vysílat ve vysoké kvalitě pro neomezený počet lidí, vkládat do obrazu informace o partnerech a reagovat na divácké dotazy. Je pro nás velmi důležité sdílet informace i s lidmi, kteří se do Centra Paraple někdy nemohou dostat, a přesto chtějí být s námi,“ říká Jan Dolínek z organizace Centrum Paraple o.p.s.

Video i partneři Centra Paraple jednoduše na Facebooku

Vysílání ze Dne otevřených dveří zajistily dvě síťové kamery AXIS V5915 a AXIS P1365 MK-II. První z nich, AXIS V5915, sloužila jako studiová kamera a měla přímo do svého XLR vstupu připojený dynamický mikrofon. Vzniklo tak jednoduché studio pro partnery Centra Paraple, kteří zde dostali prostor ke své prezentaci. Kamera měla přímo ve svém procesoru nainstalovanou aplikaci CamStreamer, která umožňuje vysílat video na Facebook bez nutnosti dalšího zařízení. Druhá kamera AXIS P1365 MK-II snímala záběr celkového dění, a zajistila přenos diskuse a besedy Host pod Parapletem. V této kameře navíc běžela aplikace CamOverlay, která umožňuje vkládat grafické vrstvy přímo do živě vysílaného videa. Centrum Paraple tak mohlo jednoduše prezentovat loga partnerů a další informace o akci. Zvuková stopa z audio systému Centra Paraple se přímo v kameře mixovala se snímaným obrazem a streamovala na Facebook bez použití dalšího enkoderu.

Besedy s chytrou kamerou budou pokračovat

DOD Paraple_David Lukeš

S Hosty pod Parapletem, zajímavými osobnostmi, se v prostorách multifunkčního sálu Centra Paraple beseduje pravidelně každý měsíc. Spuštění přímého přenosu je uživatelsky jednoduché: stačí na jedné straně připojit kameru k mikrofonu účastníků diskuze a na druhé straně k internetu. Pomocí aplikace lze pak jen několika kliky spustit přenos videa v kanálu YouTube nebo v události Facebooku.  „Nepotřebujeme kameramana, speciální počítače, programy ani studiovou techniku,“ říká Václav Uher, moderátor besedy Host pod Parapletem. V minulém roce navštívilo pořad Host pod Parapletem mnoho atraktivních osobností, mimo jiné spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák, herec a moderátor Marek Eben, zpěvák Radek Banga nebo boromejka sestra Angelika. Neméně zajímavý program – tentokrát i pro internetové diváky – se chystá letos. http://www.podparapletem.cz/udalosti/

Detailní informace o Dni otevřených dveří Centra Paraple najdete zde.

Záznam video přenosů jsou k dispozici na Facebooku Centra Paraple.