První česká videokeš

V roce 2014 byla vyhlášena soutěž o návrh online video kešky a vítěz, Dacinka, dostala IP kameru značky AXIS a podporu našich techniků pro zprovoznění vysílání. Vítězný projekt se zdál více než ambiciozní. Neznáme nikoho, kdo kvůli keši někdy předělával dům a jeho předzahrádku. Také od přípravy, realizace a uvedení do provozu uběhl více než rok.

Kačeři, ukažte se.

Jak to celé funguje

Celá věc funguje tak, že kamera AXIS F41 má miniaturní snímací jednotku s objektivem, která může být instalována několik metrů od samotného těla kamery, navíc je vybavena i mikrofonem. Toho jsme s úspěchem využili. Při otevření kešky se kamera zapne a během několika sekund mohou lovci kešek nahrát video vzkaz pro ostatní kačery, kamarády, pro sebe či ownerku Dacinku. Přesněji – ten kdo chce natočit video, musí stisknout tlačítko pod důmyslně ukrytou kamerou a opětovným stisknutím pořizování záznamu ukončit. Vše se poté automaticky přenáší na příslušný YouTube kanál díky naší aplikaci CamStreamer.

Samotná instalace kamery a celého mechanizmu byla výzva nejen pro ownerku Dacinku, tak i pro naše techniky, kteří museli udělat speciální úpravy kamery. Netradiční instalace posunula schopnosti našeho týmu zase o kus dopředu. Hodně jsme se naučili i pobavili.

Informace o umístění kešky naleznete na Geocaching.cz

Věříme, že nyní se budete bavit vy.