Jdeme stále kupředu

mediaserver

Stále se snažíme zlepšovat náš systém pro kamerový dohled a zpříjemnit zákazníkům práci v našem rozhraní. Nebyli jsme již spokojeni se stávajícím mediálním systémem, který se nedokázal přizpůsobit našim novým cílům a bránil nám v dalším rozvoji. Proto jsme v uplynulých dnech po intenzivním vývoji v posledních měsících dokončili a pustili do světa vlastní mediaserver, který nám dává lepší kontrolu nad naší platformou a zpracováním videa.

Nový mediaserver přináší i několik změn:

s

Rychlejší náběh živého videa

Nyní již není třeba čekat na náběh živého pohledu z kamer, který v předchozí verzi mohl trval i několik sekund. S novým mediaserverem se nám podařilo zkrátit tento čas na maximálně 2 sekundy do rozběhu videa.

Šifrování živého videa

Zvyšování bezpečnosti přenášených dat je jedna z našich hlavních priorit. Proto jsme v našem mediaserveru ještě více zvýšili šifrovací algoritmy na nejvyšší používaný standart.

šifrovací kíč
firewall port

Změna firewall portů

Další důležitou změnou je přechod na jiné zabezpečené porty firewallu. Nově používáme porty 2554 a 843. To může mít za následek nutnost přenastavení firewallu u zákazníka. Pokud se vám tedy po našem upgradu nechce spustit video, obraťte se prosím na naší technickou podporu +420 226 258 026.

SMS notifikace

Nadále již nepodporujeme zasílání notifikací událostí přes SMS zprávy. Nyní je možnost využít zdarma mobilní aplikaci NetRex Mobile pro Android a iOS, která posílá “push” zprávy událostí.

sms notifikace
Mozilla_Firefox_(2004-2005)

Flash v prohlížeči Firefox

Počínaje verzí Firefoxu 52 byla ukončena podpora všech zásuvných modulů NPAPI. Toto omezení nepříznivě ovlivňuje zobrazování živého pohledu v tomto prohlížeči. Zásuvný modul je třeba jednorázově aktivovat kliknutím na příslušnou ikonu a potvrzením  trvalého spuštění. Viz. obrázek. Více informací naleznete zde.

povolení zásuvného modulu flash v prohlížeči Firefox
povolení zásuvného modulu flash v prohlížeči Firefox

Věříme, že náš nový mediaserver vám zpříjemní a zrychlí práci na naší platformě, a pomůže k celkové spokojenosti se systémem chytrého kamerového dohledu od NetRexu.