POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Panomax Zjistit více Zjistit více
05 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
06 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

7. 2. 2019

Česká města se přestávají bát moderních technologií

Velká část českých měst má v současné době stále problém s efektivním zabezpečením svých ulic. Přetížená policie, nedostatek důkazů, to je pouze malá část problémů, se kterými se v rámci vyšetřování trestných činů musejí potýkat. Řešení je přitom vcelku jednoduché – samotná instalace bezpečnostních kamer snižuje dle řady zahraničních studií kriminalitu řádově až o desítky procent. Pokud však k trestnému činu přesto dojde, dohledové systémy již v současnosti obsahují funkce, které jejich následné řešení značně zefektivňují.

 

NetRex je jednou z firem, která v České republice nabízí inovativní řešení v podobě komplexního balíčku produktů pro zabezpečení a modernizaci měst. „Naše unikátnost spočívá v cloudovém řešení platformy a v nabídce celé řady chytrých funkcí, jako je propojení s mobilními telefony či možnost nastavení celé řady automatizovaných akcí.” říká zakladatel David Capoušek. Práci s platformou hodnotí kladně Eduard Dlhopolček z městské policie Holešov. „Inteligentní dohledový systém nám usnadnil a zkvalitnil práci při plnění úkolů v oblasti prevence kriminality a byl v několika případech významným prvkem při prokazování protiprávního jednání, což bylo velmi kladně hodnoceno i ze strany Policie ČR.”

 

„Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.”

Pouhý dohled však dnes už nestačí. Městské úřady a policie se při výběru bezpečnostních systémů kromě úrovně servisu rozhodují zejména podle funkcí, které dané platformy nabízejí. Jednou z nejdůležitějších je funkce čtení a ukládání registračních značek vozidel, které při boji s neukázněnými řidiči či zloději oceňují zejména policejní orgány. Další se pak vejdou do škatulky automatických operací – například automatická upozornění na podezřelé situace zachycené kamerami formou e-mailu nebo push zprávy do mobilu, aktivace nahrávání záznamu ve vyšší kvalitě, vyslání policistů do lokality nebo přehrání nahrané zprávy do tlampače nebo rozhlasu či spuštění světelné signalizace. Každá taková funkce výrazným způsobem usnadní práci strážníků či úředníků a pomáhá městům posunout se vstříc budoucnosti. „Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.” je přesvědčený Capoušek.

 

 

Druhým velkým tématem, které dnes města řeší mnohem intenzivněji než dřív, je transparentnost. „Stále více občanů se nám ozývalo, zda bychom nemohli začít živě přenášet zasedání zastupitelstva na internet, jak už se tomu děje v řadě dalších měst. Díky NetRexu ho mohou pravidelně sledovat už více než pět let a mít tak povědomí o všem důležitém, co se v jejich městě děje.“ říká inženýr Jiří Vintiška, starosta městské části Praha Čakovice. Streamování je kromě prostředku komunikace s občany také zajímavým nástrojem k podpoře cestovního ruchu. Panoramatická kamera s přímým přenosem z hojně navštěvovaných míst či živý přenos důležitých společenských akcí může být skvělým turistickým lákadlem.

 

„Budoucnost je v cloudu.”

Podle interních statistik společnosti NetRex se počet měst, které modernizují své dohledové systémy a komunikační služby, v posledních letech radikálně zvýšil. „Pozorujeme zde znatelný posun a větší otevřenost vůči novým technologiím. Před pár lety bylo cloudové řešení dohledových systémů v Česku jedno velké tabu, dnes jde o naprostý standard. Budoucnost je v cloudu a v systémech, které nabízejí komplexní řešení stavěné na míru všem potřebám jednotlivých měst.” uzavírá Capoušek.

Podobné články

Jediná kamera vám zajistí zároveň dohled, počítání návštěvníků i kolemjdoucích. A to vše včetně záznamů a analytických dat. Jak to funguje?   Díky...

Zobrazit

Jedna kamera zvládne profi online přenosy Basketbal má v Opavě již dlouholetou tradici. Organizovaně se zde hraje již skoro 80 let a v posledních mnoha...

Zobrazit

NetRex pokračuje v inovacích! Spustili jsme nové Nahrávky služby NetRex Monitor. Od července se Nahrávky mohou pochlubit přepracovaným uživatelským rozhraním, novými funkcemi a významným...

Zobrazit

Jednou za čas vytáhnout pozdě roletu obchodu se nezdá jako zásadní prohřešek, nakonec co je takových deset minut? Všichni jsme přece jen...

Zobrazit