Seznamte se s inovativní platformou NetRex

NetRex je chytrá inovativní platforma, která umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Zároveň poskytuje možnost dalších služeb ve formě modulů. Stačí si vybrat.

Služby

01 NetRex Monitor
Živé video a nahrávky z různých kamer i lokalit
Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Counter
Měření a reportování návštěvnosti prodejen
Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer
Přenos živého videa do webových stránek
Zjistit více Zjistit více
04 NetRex LPR
Rozpoznání a evidence registračních značek vozidel
Zjistit více Zjistit více
05 NetRex TimeLapse
Tvorba časosběrných videí
Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery
Široká nabídka kamer značky Axis
Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box
Lokální úložiště pro archivaci nahrávek
Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč
Řešení pro instalace v lokalitách s omezeným internetem a napájením
Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice
Řešení pro sledování živého pohledu a ovládání kamer
Zjistit více Zjistit více

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více

 

03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Výukové centrum Zjistit více Zjistit více
Webináře Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více
Zavřít

Přihlásit se k odběru newsletteru

7. 2. 2019

Česká města se přestávají bát moderních technologií

Velká část českých měst má v současné době stále problém s efektivním zabezpečením svých ulic. Přetížená policie, nedostatek důkazů, to je pouze malá část problémů, se kterými se v rámci vyšetřování trestných činů musejí potýkat. Řešení je přitom vcelku jednoduché – samotná instalace bezpečnostních kamer snižuje dle řady zahraničních studií kriminalitu řádově až o desítky procent. Pokud však k trestnému činu přesto dojde, dohledové systémy již v současnosti obsahují funkce, které jejich následné řešení značně zefektivňují.

 

NetRex je jednou z firem, která v České republice nabízí inovativní řešení v podobě komplexního balíčku produktů pro zabezpečení a modernizaci měst. „Naše unikátnost spočívá v cloudovém řešení platformy a v nabídce celé řady chytrých funkcí, jako je propojení s mobilními telefony či možnost nastavení celé řady automatizovaných akcí.” říká zakladatel David Capoušek. Práci s platformou hodnotí kladně Eduard Dlhopolček z městské policie Holešov. „Inteligentní dohledový systém nám usnadnil a zkvalitnil práci při plnění úkolů v oblasti prevence kriminality a byl v několika případech významným prvkem při prokazování protiprávního jednání, což bylo velmi kladně hodnoceno i ze strany Policie ČR.”

 

„Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.”

Pouhý dohled však dnes už nestačí. Městské úřady a policie se při výběru bezpečnostních systémů kromě úrovně servisu rozhodují zejména podle funkcí, které dané platformy nabízejí. Jednou z nejdůležitějších je funkce čtení a ukládání registračních značek vozidel, které při boji s neukázněnými řidiči či zloději oceňují zejména policejní orgány. Další se pak vejdou do škatulky automatických operací – například automatická upozornění na podezřelé situace zachycené kamerami formou e-mailu nebo push zprávy do mobilu, aktivace nahrávání záznamu ve vyšší kvalitě, vyslání policistů do lokality nebo přehrání nahrané zprávy do tlampače nebo rozhlasu či spuštění světelné signalizace. Každá taková funkce výrazným způsobem usnadní práci strážníků či úředníků a pomáhá městům posunout se vstříc budoucnosti. „Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.” je přesvědčený Capoušek.

 

 

Druhým velkým tématem, které dnes města řeší mnohem intenzivněji než dřív, je transparentnost. „Stále více občanů se nám ozývalo, zda bychom nemohli začít živě přenášet zasedání zastupitelstva na internet, jak už se tomu děje v řadě dalších měst. Díky NetRexu ho mohou pravidelně sledovat už více než pět let a mít tak povědomí o všem důležitém, co se v jejich městě děje.“ říká inženýr Jiří Vintiška, starosta městské části Praha Čakovice. Streamování je kromě prostředku komunikace s občany také zajímavým nástrojem k podpoře cestovního ruchu. Panoramatická kamera s přímým přenosem z hojně navštěvovaných míst či živý přenos důležitých společenských akcí může být skvělým turistickým lákadlem.

 

„Budoucnost je v cloudu.”

Podle interních statistik společnosti NetRex se počet měst, které modernizují své dohledové systémy a komunikační služby, v posledních letech radikálně zvýšil. „Pozorujeme zde znatelný posun a větší otevřenost vůči novým technologiím. Před pár lety bylo cloudové řešení dohledových systémů v Česku jedno velké tabu, dnes jde o naprostý standard. Budoucnost je v cloudu a v systémech, které nabízejí komplexní řešení stavěné na míru všem potřebám jednotlivých měst.” uzavírá Capoušek.

Podobné články

Jak ve světě stavebních firem na efektivní komunikaci s partnery, zákazníky, investory či dodavateli? Tuto otázku si v určité fázi svého projektu...

Zobrazit

Vážení klienti a partneři společnosti NetRex, mám upřímnou radost z toho, že nám zachováváte přízeň a rád bych se s vámi podělil...

Zobrazit

28. 8. 2017

Jdeme stále kupředu

Stále se snažíme zlepšovat náš systém pro kamerový dohled a zpříjemnit zákazníkům práci v našem rozhraní. Nebyli jsme již spokojeni se stávajícím...

Zobrazit

Podařilo se nám aktualizovat naši mobilní aplikaci, ale protože obsahuje tolik novinek, tak se vlastně jedná o zcela novou aplikaci. Pokud tedy...

Zobrazit

Kontaktujte
nás

Zeptejte se nás a my vám poradíme nebo připravíme zajímavou nabídku