Seznamte se s inovativní platformou NetRex

NetRex je chytrá inovativní platforma, která umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Zároveň poskytuje možnost dalších služeb ve formě modulů. Stačí si vybrat.

Služby

01 NetRex Monitor
Živé video a nahrávky z různých kamer i lokalit
Zjistit víceZjistit více
02 NetRex Counter
Měření a reportování návštěvnosti prodejen
Zjistit víceZjistit více
03 NetRex Streamer
Přenos živého videa do webových stránek
Zjistit víceZjistit více
04 NetRex LPR
Rozpoznání a evidence registračních značek vozidel
Zjistit víceZjistit více
05 NetRex TimeLapse
Tvorba časosběrných videí
Zjistit víceZjistit více

Hardware

01 IP kamery
Široká nabídka kamer značky Axis
Zjistit víceZjistit více
02 NetRex Box
Lokální úložiště pro archivaci nahrávek
Zjistit víceZjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč
Řešení pro instalace v lokalitách s omezeným internetem a napájením
Zjistit víceZjistit více
04 NetRex Dohledová stanice
Řešení pro sledování živého pohledu a ovládání kamer
Zjistit víceZjistit více

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit víceZjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit víceZjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit víceZjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit víceZjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit víceZjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit víceZjistit více
07 Řešení pro on-line lekce jógy, pilates a dalšího cvičení Zjistit víceZjistit více
Časté dotazy Zjistit víceZjistit více
Nápověda Zjistit víceZjistit více
Webináře a video návody Zjistit víceZjistit více
NetRex a GDPR Zjistit víceZjistit více
Představení Zjistit víceZjistit více
Reference Zjistit víceZjistit více
Kariéra Zjistit víceZjistit více
Tiskové centrum Zjistit víceZjistit více
Partnerství Zjistit víceZjistit více
Ke stažení Zjistit víceZjistit více

7. 2. 2019

Česká města se přestávají bát moderních technologií

Velká část českých měst má v současné době stále problém s efektivním zabezpečením svých ulic. Přetížená policie, nedostatek důkazů, to je pouze malá část problémů, se kterými se v rámci vyšetřování trestných činů musejí potýkat. Řešení je přitom vcelku jednoduché – samotná instalace bezpečnostních kamer snižuje dle řady zahraničních studií kriminalitu řádově až o desítky procent. Pokud však k trestnému činu přesto dojde, dohledové systémy již v současnosti obsahují funkce, které jejich následné řešení značně zefektivňují.

 

NetRex je jednou z firem, která v České republice nabízí inovativní řešení v podobě komplexního balíčku produktů pro zabezpečení a modernizaci měst. „Naše unikátnost spočívá v cloudovém řešení platformy a v nabídce celé řady chytrých funkcí, jako je propojení s mobilními telefony či možnost nastavení celé řady automatizovaných akcí.” říká zakladatel David Capoušek. Práci s platformou hodnotí kladně Eduard Dlhopolček z městské policie Holešov. „Inteligentní dohledový systém nám usnadnil a zkvalitnil práci při plnění úkolů v oblasti prevence kriminality a byl v několika případech významným prvkem při prokazování protiprávního jednání, což bylo velmi kladně hodnoceno i ze strany Policie ČR.”

 

„Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.”

Pouhý dohled však dnes už nestačí. Městské úřady a policie se při výběru bezpečnostních systémů kromě úrovně servisu rozhodují zejména podle funkcí, které dané platformy nabízejí. Jednou z nejdůležitějších je funkce čtení a ukládání registračních značek vozidel, které při boji s neukázněnými řidiči či zloději oceňují zejména policejní orgány. Další se pak vejdou do škatulky automatických operací – například automatická upozornění na podezřelé situace zachycené kamerami formou e-mailu nebo push zprávy do mobilu, aktivace nahrávání záznamu ve vyšší kvalitě, vyslání policistů do lokality nebo přehrání nahrané zprávy do tlampače nebo rozhlasu či spuštění světelné signalizace. Každá taková funkce výrazným způsobem usnadní práci strážníků či úředníků a pomáhá městům posunout se vstříc budoucnosti. „Moderní česká města už si nemohou dovolit zaostávat v technologickém řešení svých služeb.” je přesvědčený Capoušek.

 

 

Druhým velkým tématem, které dnes města řeší mnohem intenzivněji než dřív, je transparentnost. „Stále více občanů se nám ozývalo, zda bychom nemohli začít živě přenášet zasedání zastupitelstva na internet, jak už se tomu děje v řadě dalších měst. Díky NetRexu ho mohou pravidelně sledovat už více než pět let a mít tak povědomí o všem důležitém, co se v jejich městě děje.“ říká inženýr Jiří Vintiška, starosta městské části Praha Čakovice. Streamování je kromě prostředku komunikace s občany také zajímavým nástrojem k podpoře cestovního ruchu. Panoramatická kamera s přímým přenosem z hojně navštěvovaných míst či živý přenos důležitých společenských akcí může být skvělým turistickým lákadlem.

 

„Budoucnost je v cloudu.”

Podle interních statistik společnosti NetRex se počet měst, které modernizují své dohledové systémy a komunikační služby, v posledních letech radikálně zvýšil. „Pozorujeme zde znatelný posun a větší otevřenost vůči novým technologiím. Před pár lety bylo cloudové řešení dohledových systémů v Česku jedno velké tabu, dnes jde o naprostý standard. Budoucnost je v cloudu a v systémech, které nabízejí komplexní řešení stavěné na míru všem potřebám jednotlivých měst.” uzavírá Capoušek.

Podobné články

I v NetRexu jsme se v uplynulém půlroce snažili přizpůsobit situaci spojené s pandemií covid-19. Někteří z nás pracovali po určitou dobu...

Zobrazit

Zimní sportovní sezóna je v plném proudu a my v té souvislosti přinášíme zajímavou případovou studii. Zimní stadion v Sedlčanech se před...

Zobrazit

1) Nahrávky jsou zálohovány i mimo konkrétní lokalitu  Klasické dohledové systémy, které využívají pro uchovávání nahrávek pouze lokální úložiště, mohou o nasbíraná...

Zobrazit

Také jste se domnívali, že hlavní bezpečnostní riziko pro maloobchody představují krádeže organizovaných skupin lupičů? Omyl! Nejvíce se podle průzkumů na krádežích...

Zobrazit