POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
05 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

6. 6. 2019

Největší ztráty maloobchodům způsobují samotní zaměstnanci. Jak na ně vyzrát?

Také jste se domnívali, že hlavní bezpečnostní riziko pro maloobchody představují krádeže organizovaných skupin lupičů? Omyl! Nejvíce se podle průzkumů na krádežích v prodejnách podílejí samotní zaměstnanci. Jak se proti zlodějům z vlastních řad co nejúčinněji bránit?

 

Jen málokteří začínající obchodníci neučiní patřičná bezpečnostní opatření, která pomáhají při řešení externích krádeží. Většinou si ale nechtějí připustit smutnou skutečnost, že mohou být okrádáni i svými vlastními zaměstnanci. Ti mají podle studie Global Retail Theft Barometer na svědomí až 39 % všech škod. Kriminalita páchaná zloději je s 38 % na druhém místě, na třetím jsou pak ztráty v rámci tzv. dodavatelského řetězce. Nejatraktivnější zboží v tomto směru představují zejména kvalitní potraviny, kosmetika či oblečení.

 

 

 

Zaměstnanci jako možná příčina krachu

Podle zprávy Americké obchodní komory se alespoň jedné krádeže na pracovišti dopustí za svůj život 75 % zaměstnanců, 37,5 % z toho tak činí pravidelně. Tři čtvrtiny všech takových krádeží pachatelům projde bez povšimnutí. Nejčastěji se jich dopouštějí zaměstnanci na manažerských postech. Dle statistik trvá v průměru 12 až 18 měsíců, než se zaměstnavatelům podaří dopadnout zaměstnance, který krade. Za takovou dobu se může jejich firma potýkat se znatelnými ztrátami. Přítomnost zlodějů mezi zaměstnanci může v extrémních případech vést až ke krachu celé firmy. Ve Spojených státech z těchto důvodů zbankrotuje až třetina podnikatelů.

 

 

 

Interní krádeže mohou být spontánní či organizované, v takovém případě se jich dopouštějí zejména pracovníci se znalostí interních procesů. Zde pak mohou způsobit relativně vysoké škody. Kromě přímého odcizování zboží či peněz jsou běžnými praktikami úmyslné nemarkování zboží či například fiktivní převzetí zboží od dopravce. Majitelé obchodů jsou nuceni takovou situaci řešit prostřednictvím nejrůznějších kontrolních mechanismů a technického zabezpečení, které mají interním krádežím zabránit.

 

 

I externí zloději používají v současné době celou řadu sofistikovaných metod, které jim pomáhají odcizit zboží z prodejen. U menších krádeží se jedná zejména o konzumaci potravin již v obchodě či přemístění dražších druhů zboží do obalů levnějšího druhu. Mezi složitější praktiky se počítá aplikace vlastních čárových kódů, které se zákazníci snaží nalepit na nové zboží, dvojité kapsy, používání silných magnetů či nářadí při odstranění bezpečnostních prvků nebo speciálně upravená zavazadla, která jsou odstíněná pro průchod bezpečnostními bránami.

 

Řešením jsou technologie

Pokud má zaměstnavatel štěstí, může potenciální zloděje odhalit už v průběhu náborového procesu. Pokud se tak ale nestane, neexistuje proti interním (a zároveň i externím) krádežím účinnější prevence a možnost kontroly než skrze dohledové systémy. Do kterých dohledových systémů se z dlouhodobého hlediska vyplatí investovat? Mezi obchodníky v současné době vítězí zejména uživatelská přívětivost. Přehlednost a možnost rychlého a mobilního přístupu je klíčová. Vyspělejší dohledové systémy pak nabízejí řadu aplikací, které majitelům prodejen poskytnou maximální možnou kontrolu.

„Součástí dohledové platformy NetRex jsou chytré video analytické nástroje, které mohou významně pomoci v boji s interními, ale i externími zloději. Jedním z nich je funkce SmartSearch, díky které si mohou majitelé obchodů kdykoli dohledat pohyb pouze v místě, které je konkrétně zajímá – například v sektorech, kde se zboží často ztrácí. Kromě toho mohou platformu propojit s daty z pokladního systému a snadno tak dohledávat záznamy ke kritickým pokladním transakcím,“ říká Petr Kodytek, produktový manažer společnosti NetRex. „Touto cestou mohou odhalit celou řadu nekalých aktivit na svém pracovišti,“ doplňuje Petr Kodytek.

„Naše chytré doplňky AddOns pomáhají obchodníkům v celé řadě dalších situací, kvůli kterým mohou vznikat škody zapříčiněné samotnými zaměstnanci. Umožňují například odesílání či ukládání obrázků z kamer v určitých časech. Díky tomu může majitel obchodu kontrolovat, jestli je pravidelně doplňováno zboží atd. Dalšími oblíbenými funkcemi jsou zasílání notifikace v případě odhalení podezřelé události či kontrola dodržování otevírací doby dle vytažení či zatažení rolety provozovny,“ říká zakladatel společnosti NetRex David Capoušek. „Každá prodejna je specifická a my se snažíme ve všech případech vymyslet řešení podle konkrétních potřeb jednotlivých klientů. Možnostem, jak aplikovat doplňky, se meze nekladou,“ dodává.

 

A jak se proti krádežím chráníte vy?

Podobné články

Řešení pro e-shopy, kompletační pracoviště a expediční sklady Kontrolujte si proces nebo expedici a na základě událostí automaticky ukládejte snímky i z...

Zobrazit

Prezentujte průběh projektu investorům, partnerům, klientům či zaměstnancům Určitě se vám bude líbit porovnání v čase, video přehrávač časosběru přímo v platformě, TimeLapse...

Zobrazit

Jediná kamera vám zajistí zároveň dohled, počítání návštěvníků i kolemjdoucích. A to vše včetně záznamů a analytických dat. Jak to funguje?   Díky...

Zobrazit

Jedna kamera zvládne profi online přenosy Basketbal má v Opavě již dlouholetou tradici. Organizovaně se zde hraje již skoro 80 let a v posledních mnoha...

Zobrazit