POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro on-line lekce jógy, pilates a dalších cvičení Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Panomax Zjistit více Zjistit více
05 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
06 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

1. 7. 2022

NetRex pro cestování a zážitky přivádí turisty do Prahy

Poslání

Dokonce i města, která se pravidelně objevují na žebříčku těch nejkrásnějších v Evropě, potřebují efektivní propagaci. Právě to měla pražská destinační agentura Prague City Tourism na paměti, když se rozhodla odstartovat nový projekt pro digitální zviditelnění Prahy a podporu nové turistické karty Prague Visitor Pass. Svou důvěru vložila do společnosti NetRex, jejíž úkolem bylo dodat technické řešení, které zaručí kýžený obsah a jehož instalace nenaruší vzhled památkově chráněných budov.

Řešení

Řešení stojí na osmi AXIS IP kamerách umístěných na šesti pražských věžích. Všechny kamery jsou propojené s cloudovou platformou NetRex pro snadnou vzdálenou správu a ve většině případů využívají stávající internetové připojení pro redukci nákladů na provoz.
Hlavní roli má panoramatická 14Mpx kamera AXIS Q3819-PVE s 180° úhlem záběru umístěná na Petřínské rozhledně. „Petřínskou rozhlednu jsme vybrali především pro její výšku a unikátní polohu, díky čemuž kamera krásně zachycuje panoráma celé Prahy včetně Hradu a Starého Města,“ vysvětlil David Capoušek, CEO společnosti NetRex. Snímky pořizované v pětiminutových intervalech se nahrávají na server řešení Panomax a následně zpracovávají do živé prezentace s interaktivními body zájmu, časosběrem, výběrem nejlepších snímků i QR kódem pro koupi Prague Visitor Pass. Server archivuje všechny snímky po celou dobu existence kamery.
Právě pro body zájmu řešení využívá živé přenosy z dalších sedmi fixních kamer (AXIS P1448-LE a AXIS P3248-LVE), z nichž vždy dvě jsou umístěné na Svatomikulášské městské zvonici a Staroměstské mostecké věži a v rámci jednoho streamu se automaticky střídají. Malostranská mostecká věž, věž Staroměstské radnice a Prašná brána jsou osazené vždy jednou kamerou. Kamery vysílají živě 24/7 na YouTube včetně překryvné informativní grafiky v podobě widgetů s počasím. Přenos zajišťují aplikace CamStreamer nainstalované přímo na kamerách a veškeré záběry bez překryvné grafiky se v plné kvalitě ukládají na SD kartu.

Výsledek

„Do projektu jsme vstupovali s představou, že chceme využít živé přenosy nejen k prezentaci atraktivních turistických cílů, ale i k propagaci Prague Visitor Pass, a nebyli jsme si jistí, jak chceme pojmout web. Díky NetRexu jsme se ale seznámili s Panomaxem a po drobných úpravách na míru bylo jasné, že právě toto je řešení pro nás,“ uvedl Petr Soukup, IT ředitel společnosti Prague City Tourism. Kromě nízkých provozních nákladů a rychlé implementace je výhodou řešení i jeho univerzálnost: z výstupu jedné kamery je možné vytvářet nekonečné množství instancí. Kromě plně interaktivní prezentace, která je určená primárně k propagaci Prague Visitor Pass, řešení využívá i funkci Panotour určenou především pro hotelové recepce. Panotour funguje zcela automaticky a pomocí QR kódu přímo podporuje prodej Prague Visitor Pass, ze kterého mají hotely provize. Dále stojí za zmínku i možnost využití pořízených záznamů pro jiné marketingové účely. „Celé řešení navíc není zajímavé jen pro turisty. Kdokoliv se může u streamů pobavit nebo je využít jako předpověď počasí,“ dodává Soukup.

NetRex pro cestování a zážitky

Projekt Prague City Tourism je vlajkovou lodí řešení NetRex pro cestování a zážitky, které je určené pro klienty podnikající v turistickém sektoru. Řešení je postavené na síťových kamerách AXIS, cloudové platformě NetRex a službách NetRex Streamer a NetRex Panomax, pro nějž je NetRex výhradním zástupcem v České a Slovenské republice. Řešení klientům přináší unikátní marketingové nástroje pro propagaci vlastních projektů, ať už jde o turistická letoviska, hotely, sportovní areály nebo zoo.
Více na netrex.cz a zazitky.netrex.cz

O Prague City Tourism

Agentura Prague City Tourism byla založená v roce 1958 jako Pražská informační služba. Zabývá se destinačním managementem a udržitelným rozvojem cestovního ruchu v Praze.
Více na praguecitytourism.cz

Interaktivní prezentace NetRex Panomax

Zajímavé odkazy

Technická specifikace

HardwareAXIS Q3819-PVE
AXIS P1448-LE
AXIS P3248-LVE
Software NetRex platforma
Služba NetRex Streamer Premium
Služba NetRex Panomax

Podobné články

Jednou za čas vytáhnout pozdě roletu obchodu se nezdá jako zásadní prohřešek, nakonec co je takových deset minut? Všichni jsme přece jen...

Zobrazit

Pražský hotel The Mozart se nachází na Smetanově nábřeží jen pár kroků od Karlova mostu, dechberoucí výhled z jeho střechy však není...

Zobrazit
Zvyšte tržby na základě konverzního poměru

Každý, kdo se věnuje maloobchodnímu podnikání, se už na vlastní kůži přesvědčil o tom, že víc lidí v prodejně nutně neznamená vyšší...

Zobrazit

Společnost NetRex, český vývojář cloudových videoplatforem a souvisejících služeb, předala k užívání nový systém 8 webových kamer, včetně platformy pro jejich interaktivní...

Zobrazit