Seznamte se s inovativní platformou NetRex

NetRex je chytrá inovativní platforma, která umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Zároveň poskytuje možnost dalších služeb ve formě modulů. Stačí si vybrat.

Služby

01 NetRex Monitor
Živé video a nahrávky z různých kamer i lokalit
Zjistit víceZjistit více
02 NetRex Counter
Měření a reportování návštěvnosti prodejen
Zjistit víceZjistit více
03 NetRex Streamer
Přenos živého videa do webových stránek
Zjistit víceZjistit více
04 NetRex LPR
Rozpoznání a evidence registračních značek vozidel
Zjistit víceZjistit více
05 NetRex TimeLapse
Tvorba časosběrných videí
Zjistit víceZjistit více

Hardware

01 IP kamery
Široká nabídka kamer značky Axis
Zjistit víceZjistit více
02 NetRex Box
Lokální úložiště pro archivaci nahrávek
Zjistit víceZjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč
Řešení pro instalace v lokalitách s omezeným internetem a napájením
Zjistit víceZjistit více
04 NetRex Dohledová stanice
Řešení pro sledování živého pohledu a ovládání kamer
Zjistit víceZjistit více

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit víceZjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit víceZjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit víceZjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit víceZjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit víceZjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit víceZjistit více
07 Řešení pro on-line lekce jógy, pilates a dalšího cvičení Zjistit víceZjistit více
Časté dotazy Zjistit víceZjistit více
Nápověda Zjistit víceZjistit více
Webináře a video návody Zjistit víceZjistit více
NetRex a GDPR Zjistit víceZjistit více
Představení Zjistit víceZjistit více
Reference Zjistit víceZjistit více
Kariéra Zjistit víceZjistit více
Tiskové centrum Zjistit víceZjistit více
Partnerství Zjistit víceZjistit více
Ke stažení Zjistit víceZjistit více

21. 9. 2020

Studio Karma Yoga zajistilo pomocí streamovacího řešení NetRex lidem cvičení z pohodlí jejich domova

O projektu

Ne vždy se lidé mohou dostavit na svou lekci jógy a poté si ji mnohdy nemohou nahradit. Opatření související s pandemií Covid-19 a současná situace navíc provoz těchto kurzů také ohrožuje. Jógové studio Karma Yoga na Vinohradech nabízí až 70 lekcí jógy týdně, vzdělává budoucí lektory a pořádá různé akce. Proto chtělo umožnit lidem, aby mohli cvičit i v případě, že se do něj nemohou osobně dostavit. Hlavním požadavkem bylo jednoduché řešení, díky kterému by ve studiu mohli vést co nejdříve on-line lekce a lidé podle nich cvičit z domova.

„I přesto, že klademe maximální důraz na hygienu a bezpečí našich zákazníků tak se poslední dobou čím dál více lidí bojí do kurzů docházet. Navíc je zde stále riziko toho, že bude vládou omezené naše fungování, jako se to stalo na jaře 2020. Forma vzdálených on-line lekcí je tak pro nás řešení, jak jednak nepřijít o již zaplacené kurzy a jak dále fungovat i přes tato omezení, která na nás mají vliv, říká Veronika Carmanová. Využili proto jednoduché streamovací řešení NetRex, které umožňuje živé vysílání přímo na YouTube.

 

Technické řešení

NetRex streamovací sada se skládá z kamery AXIS M1135, která zajišťuje kvalitní obraz v FullHD rozlišení. Zvuk je bezdrátově přenášen přímo do kamery pomocí mikrofonu RØDE Wireless Go, který má lektor/ka připnutý na oblečení.

V kameře je nainstalovaná aplikace CamStreamer App, která umí vysílat on-line přenos rovnou na streamovací platformu YouTube a to bez použití žádného dalšího zařízení či počítače. Streamovací sada může fungovat s připojeným tlačítkem se světelnou signalizací. Stisknutím tlačítka lze on-line přenos spustit a světelná LED dioda se rozsvítí a informuje ho o tom, že vysílá. Dalším stisknutím lektor přenos ukončí. Nepotřebuje k tomu žádné zaškolení a řešení je tak vhodné i pro méně technicky zdatné osoby. Všechna videa se automaticky uloží do YouTube archivu a lidé si je mohou pustit i zpětně (pokud se to tak nastaví). Lektor je může nechat veřejné nebo zaslat neveřejný odkaz pouze klientům, kteří si lekce zaplatili. Na YouTube se dají také vytvořit přehledné playlisty a je možné do nich třídit videa podle jednotlivých typů lekcí.

„Pro menší studia, kde je jen pár lekcí, je varianta s připojeným tlačítkem velmi jednoduchá. V našem studiu provozujeme až 70 lekcí týdně a máme zde navíc po celou dobu recepční. Pracovníci NetRexu nám proto nastavili jiný způsob ovládání vysílání. Recepční má na svém počítači otevřené jednoduché rozhraní přímo z kamery, kde jedním kliknutím spustí neveřejné vysílání na náš YouTube kanál, když lektor začíná hodinu, po skončení to opět jedním klikem ukončí. Poté zařadí do odpovídajícího playlistu daného kurzu. Všem účastníkům posíláme před hodinou unikátní odkaz na vysílání dané lekce e-mailem, ti co se do hodiny nedostaví si tak mohou jednoduše spustit vysílání na YouTube (na počítači, tabletu nebo třeba i na televizi). Jde o neveřejné video, takže ho vidí jen ti, kteří mají tento privátní odkaz,” vysvětluje Carmanová.

 

Přínos

Ve studiu Karma Yoga efektivně využili řešení, aby svým příznivcům nahradili lekce, kterých se z různých důvodů nemohli účastnit. To ale není jediný benefit. „Podařilo se nám efektivně omezit počet lidí, kteří by jinak chtěli vrátit své peníze za nedokončené kurzy. Navíc se nám otevírá zcela nová možnost, jak naše kurzy koncipovat do budoucna,” dodává Carmanová. Ve studiu také plánují brát tento streamovací set s sebou na jóga víkendy, které pořádají po celém světě. Skvělá příležitost, jak přenést k lidem živě lekci jógy třeba z mořské pláže.

 

PDF ke stažení

Podobné články

O projektu Pandemie koronaviru zastavila na nějaký čas život v celé republice, školy nevyjímaje. Prostor, kde se denně shromažďuje velké množství dětí...

Zobrazit

O projektu Kostel svatého Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně je skvostem nejenom v pražském měřítku, patří dokonce mezi největší církevní stavby...

Zobrazit

Mise Společnost Automyčka Express provozuje síť autokosmetických center po celé České republice. Ve snaze zajistit co nejvyšší úroveň služeb se firma rozhodla...

Zobrazit

Fresh juice už z mixéru neuteče. Kamery chrání před krádeží všechny prodejny čerstvých lahůdek. Mise Společnost UGO provozuje více než 80 Freshbarů a Salaterií....

Zobrazit