POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
05 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

7. 9. 2023

Kompletní sportovní on-line přenosy z basketbalového stadionu BK Opava z jediné kamery

Jedna kamera zvládne profi online přenosy

Basketbal má v Opavě již dlouholetou tradici. Organizovaně se zde hraje již skoro 80 let a v posledních mnoha letech je Opavský klub mezi top kluby v ČR a hraje v první basketbalové lize. Tomu odpovídá i moderní víceúčelová hala, kde tento klub sídlí. Ta byla postavena před 20 lety a jde o moderní sportoviště splňující všechny požadavky pro provoz tohoto skvělého sportu.

Ruku v ruce s moderní dobou zajišťuje provozovatel této haly i online přenosy vybraných utkání. Doteď se přenášeli pouze zápasy nejvyšší soutěže a to pomocí velkého štábu a televizní techniky. To se však změnilo s objevením chytrého řešení pro sportovní přenosy od společnosti NetRex.

Toto řešení je maximálně automatizované a nepotřebuje žádný televizní štáb, drahou techniku ani složité nastavování. Lze tak zprostředkovávat online přenosy v profesionální kvalitě i ze zápasů nižších soutěží či tréninků a dostat tak tento sport ještě blíže k fanouškům.

Technické řešení

Vše zajišťuje jediná na pevno přimontovaná kamera Axis se speciálním softwarem přímo uvnitř kamery. Kamera AXIS P3268-LV je nejmodernější 4K kamera švédského výrobce Axis Communications, která umožňuje z jediného záběru doslova vykouzlit plně automatizovaný sportovní on-line přenos. Díky vysokému rozlišení se z jednoho záběru vytvoří několik tzv.- “view areas” ve Full HD rozlišení a ty se poté streamují. Díky velkému výkonu kamery se o zbytek postarají softwarové aplikace CamStreamer, které jsou nahrané přímo v kameře. 

CamStreamer App zajistí streamovaní přímo na YouTube kanál klubu. A to buď ručním zapínáním, nebo automaticky v předem nastavených časech. CamOverlay App je aplikace, která do obrazu implementuje krásnou grafiku s informacemi, jaké kluby zrovna hrají. Dále pak umožňuje zcela unikátní funkci a to vložení a narovnání záběru fyzické výsledkové tabule, která je také viditelná v záběru kamery. Tu pak digitálně narovná a vloží přímo jako obraz v obraze. A nakonec třetí aplikace CamSwitcher App, která díky funkci Sport tracker dokáže automaticky přepínat mezi “záběry” kamery podle pohybu hráčů na hřišti. Není zde žádný další počítač a je potřeba pouze stabilní připojení k internetu.

Tato kamera je navíc připojená do cloudové platformy NetRex, díky které se dá vzdáleně spravovat, nastavovat a to včetně všech CamSreamer aplikací, které na kameře běží. Platforma má také řadu watchdog funkcí, které hlídají, zda vše funguje jak má a posílá upozornění při jakémkoliv problému. Navíc je zde nastavení nahrávání na lokální SD kartu do kamery i do vzdáleného cloudu. A jako třešničkou na dortu je, že tato kamera funguje v noci i jako bezpečnostní a dokáže při pohybu ve vybraných oblastech mimo otevírací dobu stadionu o tomto odeslat upozornění.

Jak to celé funguje?

1. Axis 4K kamera zabírá celé hřiště i včetně skórovací tabule a takto vypadají i jednotlivé záběry

2. Aplikace CamSwitcher App přepíná vysílaný záběr podle aktuálního pohybu na hřišti

3. Aplikace CamOverlay App narovná záběr skórovací tabule a zobrazí jej spolu s infografikou

4. Aplikace CamStreamer App vysílá upravený výstup jako on-line přenos z kamery přímo na YouTube

Výsledek

Výsledkem je zcela automatizovaný přenos, kde se zobrazuje skóre z výsledkové světelné tabule spolu s atraktivní grafikou a dynamickým přepínám záběrů podle hry na hřišti. Jediné, co musí provozovatel udělat je pár kliknutími tento přenos nastavit a spustit. A to může třeba i přes mobilní aplikaci, kterou lze všechny tyto funkce pohodlně ovládat.

“Je to pro nás ideální řešení, protože dokáže přiblížit hru a např. i tréninky našim fanouškům, rodině hráčů. Navíc záznamy, které se automaticky vytváří v cloud platformě, slouží i pro trenéry pro následné analyzovaní hry a tréninky hráčů. A pořizovací náklady tohoto řešení jsou řádově nižší, než pokud by se řešilo standardní cestou televizního štábu a produkce. Toto řešení můžeme jen doporučit.”

Dominik Janoš, BK Opava.

Podívejte se na video, jak jediná kamera zajišťuje sportovní přenosy z basketbalového stadionu.

 

 

Podobné články

Řešení pro e-shopy, kompletační pracoviště a expediční sklady Kontrolujte si proces nebo expedici a na základě událostí automaticky ukládejte snímky i z...

Zobrazit

Prezentujte průběh projektu investorům, partnerům, klientům či zaměstnancům Určitě se vám bude líbit porovnání v čase, video přehrávač časosběru přímo v platformě, TimeLapse...

Zobrazit

Jediná kamera vám zajistí zároveň dohled, počítání návštěvníků i kolemjdoucích. A to vše včetně záznamů a analytických dat. Jak to funguje?   Díky...

Zobrazit

NetRex pokračuje v inovacích! Spustili jsme nové Nahrávky služby NetRex Monitor. Od července se Nahrávky mohou pochlubit přepracovaným uživatelským rozhraním, novými funkcemi a významným...

Zobrazit