POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Panomax Zjistit více Zjistit více
05 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
06 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

15. 6. 2022

Praha spouští unikátní systém 8 webových kamer s interaktivní panoramatickou prezentací. Podpoří i novou turistickou kartu Prague Visitor Pass

Společnost NetRex, český vývojář cloudových videoplatforem a souvisejících služeb, předala k užívání nový systém 8 webových kamer, včetně platformy pro jejich interaktivní panoramatickou prezentaci, která slouží k podpoře turistického ruchu v Praze. Provozovatelem systému je organizace Prague City Tourism a jeho účelem je představit v reálném čase atraktivní turistické cíle a zároveň podpořit projekt nové návštěvnické karty Prague Visitor Pass.

Využívání webových kamer při podpoře turistického ruchu je trend už několik let. Aktuální snímky nebo videostreamy z místa zahrnují do své online prezentace mnohé hotely, ski areály, destinační agentury i turistická infocentra. Nově spuštěná prezentace Prague City Tourism, kterou zajišťuje společnost NetRex, je však svým rozsahem, estetikou i funkcemi výjimečná i ve světovém měřítku.

Objevujte Prahu s pomocí osmi webových kamer

Základem nově spuštěné turistické prezentace je hlavní kamera umístěná na Petřínské rozhledně, která v pravidelných intervalech vytváří statický panoramatický záběr Prahy doplněný o body zájmu, informace o počasí a interaktivní menu. V něm si lze například zobrazit historicky nejkrásnější záběry, přehrát zrychlené animace nebo poslat e-pohlednici. „Unikátnost prezentace spočívá v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. V těchto samostatných videopřenosech jsou vložené další infografiky,“ komentuje David Capoušek, CEO společnosti NetRex.

Na webu i v hotelových televizích

Organizace Prague City Tourism chce se systémem 8 kamer a webovou prezentací dále aktivně pracovat. „Kromě webové verze, kde si každý může otevřít přenos, který ho zajímá, umožníme promítání prezentace na televizorech ve vybraných hotelech. Zde běží v automatickém režimu, kdy se virtuální prohlídka vždy zastaví u vybraných bodů zájmu a zobrazí živé záběry, navíc je v prezentaci QR kód s odkazem na turistickou kartu Prague Visitor Pass,“ říká ředitel IT oddělení Petr Soukup ze společnosti Prague City Tourism. „Hoteloví hosté si tak s použitím svého mobilního telefonu a QR kódu snadno můžou kartu pořídit a zároveň dostanou tipy na zajímavé turistické cíle.”

Řešení s potenciálem „nakopnout“ cestovní ruch

Společnost NetRex dodala prezentaci Prague City Tourism jako kompletní řešení, včetně instalace osmi kamer na pražských věžích, a jde o zajímavou kombinaci technologií. Centrální kamera na Petřínské rozhledně AXIS Q3819-PVE vytváří plynulý 180° obraz o rozlišení 14 MP složený ze 4 senzorů. I na dalších věžích se nacházejí kamery švédského výrobce Axis. Hlavní statický záběr s infografikou zajišťuje software Panomax, který využívají turistické destinace po celém světě. Vložené videostreamy se včetně infografik přehrávají v YouTube kanále s pomocí skupiny aplikací CamStreamer nahrané přímo v kamerách. „Nespornou výhodou našeho řešení je nízká cena na instalaci i provoz a nekonečné množství tzv. instancí neboli verzí zobrazení, které si může uživatel – tedy například destinační agentura nebo turistické centrum – sám nastavit, včetně příslušných infografik. Použít lze jak panoramatický záběr Panomax, tak samostatné videostreamy z kamer třeba na YouTube,“ uzavírá David Capoušek.

Hlavní panoramatickou prezentaci Prahy najdete na adrese https://pvp.panomax.com nebo na webových stránkách turistické karty Prague Visitors Pass.

Nové pražské webkamery Prague City Tourism a kde je můžete sledovat:

● Petřínská rozhledna (panoramatická kamera),
● Svatomikulášská městská zvonice (2 kamery),
● Staroměstská mostecká věž (2 kamery),
● Malostranská mostecká věž (1 kamera),
● Věž Staroměstské radnice (1 kamera),
● Prašná brána (1 kamera).

Z čeho se skládá řešení NetRex pro cestování a zážitky:

● panoramatická kamera AXIS Q3819-PVE a fixní kamery AXIS P1448-LE a AXIS P3248-LVE,
● prezentační platforma Panomax,
● balíček streamovacích aplikací CamStreamer v kamerách,
● vzdálený přístup ke kamerám přes cloud video platformu NetRex.

Další informace o projektu společností NetRex a Prague City Tourism vám poskytnou:

Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: +420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

Patrik Hrubeš, Marketing Manager, Netrex.s.r.o.
Telefon: +420 730 896 556, E-mail: patrik.hrubes@netrex.cz

O společnosti NetRex

NetRex je přední česká IT společnost s dlouhodobým zaměřením na vývoj cloudových videoplatforem a souvisejících služeb. Díky vlastnímu silnému vývojovému týmu a úzké spolupráci s Axis Communications umí splnit i ty nejnáročnější požadavky svých zákazníků. Od roku 2022 rovněž disponuje výhradním zastoupením značky Panomax v Česku a na Slovensku. Více než po patnáctiletém působení na trhu se může pochlubit 5 000 kamerami v systému NetRex a dodávkou pro 1 500 známých značek. Více informací naleznete na www.netrex.cz.

Ke stažení

Podobné články

Jediná kamera vám zajistí zároveň dohled, počítání návštěvníků i kolemjdoucích. A to vše včetně záznamů a analytických dat. Jak to funguje?   Díky...

Zobrazit

Jedna kamera zvládne profi online přenosy Basketbal má v Opavě již dlouholetou tradici. Organizovaně se zde hraje již skoro 80 let a v posledních mnoha...

Zobrazit

NetRex pokračuje v inovacích! Spustili jsme nové Nahrávky služby NetRex Monitor. Od července se Nahrávky mohou pochlubit přepracovaným uživatelským rozhraním, novými funkcemi a významným...

Zobrazit

Jednou za čas vytáhnout pozdě roletu obchodu se nezdá jako zásadní prohřešek, nakonec co je takových deset minut? Všichni jsme přece jen...

Zobrazit