POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Panomax Zjistit více Zjistit více
05 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
06 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

2. 1. 2018

Fresh juice už z mixéru neuteče

Fresh juice už z mixéru neuteče.

Kamery chrání před krádeží všechny prodejny čerstvých lahůdek.

Případová studie UGO - 1

Mise

Společnost UGO provozuje více než 80 Freshbarů a Salaterií. Najdete je ve většině velkých nákupních center nebo na rušných místech. Drinky a saláty se připravují přímo na provozovnách a v tento moment ohrožuje stylové a moderně otevřené stánky možnost krádeže. Prioritou tohoto projektu tak byla ochrana majetku společnosti a personálu. Část prodejních míst kamery sice měla, ale tento systém nesplňoval veškeré provozní požadavky. Úkol byl tedy jasný. Zákazník požadoval centralizované řešení umožňující přístup desítkám uživatelů i mimo firemní síť. Navíc s možností přidávat další kamery, jak síť obchodů poroste.

Řešení

Kompletní řešení je postaveno na kamerách Axis a VMS systému NetRex MONITOR. Cloudové řešení a vzdálené přístupy tak může zákazník jednoduše ovládat přes webové rozhraní nebo telefon. Doposud bylo do systému připojeno přes 60 IP kamer a byly zřízeny přístupy pro pracovníky jednotlivých provozoven a jejich nadřízené, ale toto číslo pravděpodobně není konečné. Systém umožňuje jednoduše integrovat další kamery v případě dalšího růstu zákazníka.

Výsledek

Zákazník je velmi spokojený s novým kamerovým  systémem. Původně sice přemýšlel o využití inteligentních analytických funkcí, ale po důkladném zvážení a rozhodování pro ně nenašel vhodné využití. Jedná se tedy o čistě dohledovou instalaci, která má potlačit krádeže v prodejnách, a zvýšit tak bezpečí zaměstnanců. Kamera nijak nezasahuje prodej, ale kvalita záznamu  je vysoká a v případě krádeže snadno poskytne vysoce kvalitní záznam policii. Proto se připravují podklady pro další projekty a růst.

ugo-2  ugo-3  ugo-4

 

„Celá instalace je velmi přesné dohledové řešení navržené přímo pro naše potřeby. Jsem velmi spokojen se systémem NetRex ve spojení se špičkovými kamerami Axis. Věříme v pevnou spolupráci i v následujících projektech.”

Lukáš Hefka, ICT specialista, UGO

(NE)bezpečí u stánku

Otevřený stánek přitahuje krádeže a firma pociťovala potřebu chránit svůj majetek i své zaměstnance.  Některé stánky sice už starší kamerový systém měly, nebo byly monitorované zabezpečovacím úsekem  obchodního centra, ale záběry byly nevyhovující. Kamery často nemířily na potřebný úsek rozlišení bylo špatné. Z toho důvodu přišli experti z NetRexu  s řešením ve svém cloudu.

Pro přístup na cloud pak  stačí jakýkoliv počítač s připojením na internet nebo  telefon a aplikace NetRex. Kamery mají SD kartu pro nahrávání ve vysokém rozlišení a v komprimované  formě bude každá kamera odesílat video do cloudu,  kde bude možné centrálně spravovat všechny prodejny. V případě krádeže je pak snadné přes cloud vytáhnout  z kamery HD záznam nebo dojet přímo na místo pro  kartu samotnou. SD karta tak zároveň zajišťuje neustálé nahrávání i v případě výpadku internetového připojení.

Nenápadné, malé, ale velice účinné

Největší výzvou se stal objem dat. Celkem bylo  nainstalováno 68 IP kamer, které natáčí 24/7 a neustále streamují video do cloudové služby. Aby bylo vůbec možné takový přenos stíhat, byl omezen přenos dat  na kameru na 280 kB/s při rozlišení 360p. Kamery  AXIS M3044-V pak ukládají data v rozlišení 720p při snímkové frekvenci 30 fps na SD kartu v kameře. Tento typ kamery byl vybrán i pro svůj zorný úhel 82° a  možnosti pokrýt celou prodejnu jednou kamerou.  Zákazník si zároveň velmi pochvaluje malý a nenápadný vzhled kamery. Cloudová služba umožnila i využití  funkce SmartSearch s pomocí zápisu metadat, která označují časové úseky, kdy došlo na kameře k pohybu. Při aktivní funkci SmartSearch kamera, kromě ukládání videa do daného úložiště, zasílá také informace o  pohybu v jednotlivých částech obrazu. Tato metadata následně slouží pro rychlé ex-post vyhledávání událostí v záznamu. Díky tomu je možné rychle detekovat  pohyb kolem kasy. Uživatelem vybrané úseky pak  administrátor snadno vyexportuje přes služby, jako  Dropbox, Google drive nebo YouTube. V praxi to pak  vypadá následovně. Na provozovně dojde ke krádeži, následně je kontaktována policie a ta se obrátí na manažera restaurace. Manažer si otevře záznam v cloudu ať je kdekoliv. Díky SmartSearch má označené všechny pohyby kolem kasy, a tak nemusí procházet celý den záznamu a hledat jeden krátký okamžik. Za půl hodiny nalezne manažer potřebný záznam a zadá export. Kamera po internetu automaticky vezme danou část nahrávky a vyexportuje ji v plné kvalitě na předem definované úložiště. Manažer může následně předat PČR kvalitní fotografii pachatele a během chvilky zvýšit šanci na dopadení pachatele.

Plány do budoucna?

Díky chytrému řešení přenosu dat i snadné integraci  nových kamer se nyní počítá s rozšířením na 80 kamer. Ani toto číslo však nemusí být konečné a bude jen na zákazníkovi, kolik kamer bude chtít ve svých stáncích osadit. Zákazník má nyní přístup přes jakékoliv zařízení s přístupem k internetu, tedy v počítači, tabletu i  telefonu. Každý manažer má svoje přístupy a je snadné limitovat, kdo které prodejny vidí. Dalším krokem bude nyní vybudování celého dohledového centra. Doposud používali na sledování kamer klasické počítače, ale nové bezpečnostní centrum umožní sledování mnoha kamer najednou a zvětšení záběrů vybrané kamery na jakýkoli velký monitor.

Podobné články

Pražský hotel The Mozart se nachází na Smetanově nábřeží jen pár kroků od Karlova mostu, dechberoucí výhled z jeho střechy však není...

Zobrazit

Dokonce i města, která se pravidelně objevují na žebříčku těch nejkrásnějších v Evropě, potřebují efektivní propagaci. Právě to měla pražská destinační agentura...

Zobrazit

Jednou z největších předností nepálského Hotel Everest View je rozhodně jeho poloha. Nachází se totiž 3 880 m nad mořem v národním...

Zobrazit

Manifesto Market je koncept propojující gastronomii a kulturu se zapomenutými a nevyužitými lokacemi v centru Prahy. První Manifesto Market byl otevřen poblíž...

Zobrazit