POJĎTE K NÁM PRACOVAT

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více
03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
04 Řešení pro autoservisy, automyčky a parkoviště Zjistit více Zjistit více

 

05 Řešení pro kostely Zjistit více Zjistit více
06 Řešení pro školy Zjistit více Zjistit více
07 Řešení pro sportoviště Zjistit více Zjistit více
08 Řešení pro cestování a zážitky Zjistit více Zjistit více

Seznamte se s video cloudovou platformou NetRex

NetRex je cloudová platforma, která umožňuje vzdálenou správu kamer a dalších síťových prvků. Umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Naleznete v ní na jednom místě všechny vámi využívané služby.

Služby

01 NetRex Monitor Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Retail Analytics Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer Zjistit více Zjistit více
04 NetRex LPR Zjistit více Zjistit více
05 NetRex TimeLapse Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Nápověda Zjistit více Zjistit více
Webináře a video návody Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více

21. 2. 2017

Případová studie: Mr.Baker

Čerstvé pečivo pod dohledem.

Prodejny Mr.Baker jsou díky kamerám bezpečnější a zaručeně otevírají včas.

mr-baker-1

Mise

Pekařství Mr.Baker plánovalo instalaci kamerového systému především kvůli prevenci kriminality a zvýšení bezpečnosti personálu v síti svých prodejen. Vzhledem k velkému množství pracovišť a rozmanitosti prostor chtěl zadavatel kvalitní řešení na míru s využitím špičkových technologií, a to bez nutnosti dodatečného zařízení pro záznam. Zároveň vznikl požadavek na automatizovanou kontrolu otevření prodejny.

mr-baker-3

Řešení

Celé řešení je postaveno pouze na kamerách Axis. Ve většině z celkového počtu 32 prodejen byly použity modely AXIS M1054 pro svůj nenápadný vzhled, kvalitu záznamu a možnost napájení ethernetovým kabelem. Nově je nyní instalován i model AXIS M1065-L. Cloudové úložiště společnosti NetRex manažerům umožňuje jednoduše ovládat kamery online. Kamery pořizují kvalitní záznam v rozlišení až 720p, umožňují detekci pohybu, záznam zvuku a mají IR přísvit pro noční vidění. Systém společnosti NetRex navíc kontroluje dodržování otevírací doby  v době otevření prodejny automaticky odešle fotografii na e-mail manažera.

 

Výsledek

Komplexní řešení s jednoduchým ovládáním a s částečně automatizovaným provozem bylo postavené přímo na míru zákazníka. Ten je velmi spokojen hlavně s ovládáním záznamu a vyhledáváním v něm. Jako další přínos hodnotí také technickou podporu 24/7 a možnost online monitoringu provozu. Kamerový systém pomohl snížit krádeže a trestnou činnost v prodejnách a zároveň zkvalitňuje služby poskytované zákazníkům, protože se důsledněji dodržuje otevírací doba.

 

“ Kamerový systém pomáhá redukovat ztráty způsobené krádežemi a dává nám do rukou nástroj pro řešení případných stížností od klientů. Nyní si jednoduše dohledáme daný okamžik a víme, co se přesně stalo.”

Stanislav Malík z Pekařství   Mr.Baker.

 


Cloud, vzdálený dozor a záznam

Při instalaci systému byl od začátku jasný požadavek: žádné dodatečné lokální úložiště a další hardwarové zařízení, vše online a přístupné kdykoliv. A odpověď byla jednoznačná – kamery Axis v rozhraní NetRex Cloud. Tato cloudová služba umožňuje kdykoliv provádět zpět- nou kontrolu záznamu, vyhledat v záznamu specifický okamžik a exportovat jej do souboru na disku. Zároveň jsou data bezpečně uložena v cloudu a nikoliv na lokálním úložišti v pobočce. To umožňuje oprávněným zaměstnancům dostat se k datům odkudkoliv, kde jsou připojení k internetu, a nemusí tak řešit složité sdílení či přímo fyzickou návštěvu centrály. Stanislav Malík z Pekařství Mr.Baker říká: „Kamerový systém pomáhá redukovat ztráty způsobené krádežemi a dává nám do rukou nástroj pro řešení případných stížností od klientů. Nyní si jednoduše dohledáme daný okamžik a víme, co se přesně stalo.“

 

Od teorie k praxi, aneb vždy včas otevřeno!

Kamery AXIS M1054 a AXIS M1065-L se velmi osvědči- ly díky své kompaktní velikosti, kvalitě obrazu a dalším funkcím, jako je například PoE napájení a IR přísvit. V prodejnách jsou sice umístěny nenápadně, nikoliv však skrytě, a proto slouží zároveň i jako prevence. Zabírají vždy celou prodejní plochu včetně vstupu a část prodej- ního prostoru s pokladnou.
Kamerový systém zjednodušuje práci manažera regionu ve více ohledech. Pro spokojenost zákazníků je například velice důležité dodržování otevírací doby. Manažer ale nemůže být v několika prodejnách zároveň, aby provedl kontrolu. V oblastech mimo velká města jsou navíc prodejny vzdáleny i desítky kilometrů od sebe. NetRex proto navrhl automatizované řešení, kdy systém přesně v minutu otevření pořídí snímek prodejny a pošle jej na e-mail daného manažera, jenž má prodejnu na starost.
„E-maily s fotkou při otevření prodejny jsou pro nás ulehčením práce a umožňují nám mít otevírací dobu v celé síti pod kontrolou, říká Stanislav Malík z Pekařství Mr.Baker.

 

Možné rozšíření a využití v konfliktních situacích

Pekařství Mr.Baker v současné době uvažuje o dalším zvýšení efektivity kamerového systému tím, že v některých prodejnách začne ukládat záznam také přímo  v kameře. Záznam ve vysokém rozlišení umožňuje integrovaná SD karta, která se po stanovené době přepisuje.

„Kamery jsou omezené propustností linky, a proto některé prodejny ukládají do cloudu záznam v horší kvalitě než jiné. Právě v lokalitách s horším připojením je proto záznam ve vysoké kvalitě na SD kartě užitečný jako záloha pro případ trestné činnosti,“ vysvětluje Michal Marek ze společnosti NetRex.

Kamery zároveň umožňují detekci pohybu, čehož lze v systému NetRex využít pro inteligentní vyhledávání s pomocí funkce SmartSearch. Tato nová funkce, o jejímž nasazení Pekařství Mr.Baker uvažuje, podstatně zrychluje procházení záznamů tím, že systém identifikuje okamžiky, kdy byl v obraze pohyb. V brzké době klient začne využívat i rychlé stahování nahrávek na YouTube, Google Drive nebo DropBox. To umožní okamžitý přístup k datům v případě řešení kriminality přímo v prodejně. Manažer tak bude moci zareagovat na stížnost zákazníka téměř ihned, dohledat daný moment a zjednat nápravu.

Podobné články

Pražský hotel The Mozart se nachází na Smetanově nábřeží jen pár kroků od Karlova mostu, dechberoucí výhled z jeho střechy však není...

Zobrazit

Dokonce i města, která se pravidelně objevují na žebříčku těch nejkrásnějších v Evropě, potřebují efektivní propagaci. Právě to měla pražská destinační agentura...

Zobrazit

Jednou z největších předností nepálského Hotel Everest View je rozhodně jeho poloha. Nachází se totiž 3 880 m nad mořem v národním...

Zobrazit

Manifesto Market je koncept propojující gastronomii a kulturu se zapomenutými a nevyužitými lokacemi v centru Prahy. První Manifesto Market byl otevřen poblíž...

Zobrazit