Seznamte se s inovativní platformou NetRex

NetRex je chytrá inovativní platforma, která umožňuje přímé propojení s IP kamerami značky AXIS bez složité konfigurace. Zároveň poskytuje možnost dalších služeb ve formě modulů. Stačí si vybrat.

Služby

01 NetRex Monitor
Živé video a nahrávky z různých kamer i lokalit
Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Counter
Měření a reportování návštěvnosti prodejen
Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Streamer
Přenos živého videa do webových stránek
Zjistit více Zjistit více
04 NetRex LPR
Rozpoznání a evidence registračních značek vozidel
Zjistit více Zjistit více
05 NetRex TimeLapse
Tvorba časosběrných videí
Zjistit více Zjistit více

Hardware

01 IP kamery
Široká nabídka kamer značky Axis
Zjistit více Zjistit více
02 NetRex Box
Lokální úložiště pro archivaci nahrávek
Zjistit více Zjistit více
03 NetRex Mobilní rozvaděč
Řešení pro instalace v lokalitách s omezeným internetem a napájením
Zjistit více Zjistit více
04 NetRex Dohledová stanice
Řešení pro sledování živého pohledu a ovládání kamer
Zjistit více Zjistit více

NetRex nabízí řešení přesně podle vašich potřeb

Naše řešení je vhodné pro celou řadu oblastí a oborů. Prohlédněte si ukázky řešení v několika vybraných oborech.

Jednotlivé obory

01 Řešení pro maloobchod Zjistit více Zjistit více
02 Řešení pro stavby Zjistit více Zjistit více

 

03 Řešení pro městské policie a úřady Zjistit více Zjistit více
Časté dotazy Zjistit více Zjistit více
Výukové centrum Zjistit více Zjistit více
Webináře Zjistit více Zjistit více
NetRex a GDPR Zjistit více Zjistit více
Představení Zjistit více Zjistit více
Reference Zjistit více Zjistit více
Kariéra Zjistit více Zjistit více
Tiskové centrum Zjistit více Zjistit více
Partnerství Zjistit více Zjistit více
Ke stažení Zjistit více Zjistit více
Zavřít

Přihlásit se k odběru newsletteru

21. 2. 2017

Případová studie: Mr.Baker

Čerstvé pečivo pod dohledem.

Prodejny Mr.Baker jsou díky kamerám bezpečnější a zaručeně otevírají včas.

mr-baker-1

Mise

Pekařství Mr.Baker plánovalo instalaci kamerového systému především kvůli prevenci kriminality a zvýšení bezpečnosti personálu v síti svých prodejen. Vzhledem k velkému množství pracovišť a rozmanitosti prostor chtěl zadavatel kvalitní řešení na míru s využitím špičkových technologií, a to bez nutnosti dodatečného zařízení pro záznam. Zároveň vznikl požadavek na automatizovanou kontrolu otevření prodejny.

mr-baker-3

Řešení

Celé řešení je postaveno pouze na kamerách Axis. Ve většině z celkového počtu 32 prodejen byly použity modely AXIS M1054 pro svůj nenápadný vzhled, kvalitu záznamu a možnost napájení ethernetovým kabelem. Nově je nyní instalován i model AXIS M1065-L. Cloudové úložiště společnosti NetRex manažerům umožňuje jednoduše ovládat kamery online. Kamery pořizují kvalitní záznam v rozlišení až 720p, umožňují detekci pohybu, záznam zvuku a mají IR přísvit pro noční vidění. Systém společnosti NetRex navíc kontroluje dodržování otevírací doby  v době otevření prodejny automaticky odešle fotografii na e-mail manažera.

 

Výsledek

Komplexní řešení s jednoduchým ovládáním a s částečně automatizovaným provozem bylo postavené přímo na míru zákazníka. Ten je velmi spokojen hlavně s ovládáním záznamu a vyhledáváním v něm. Jako další přínos hodnotí také technickou podporu 24/7 a možnost online monitoringu provozu. Kamerový systém pomohl snížit krádeže a trestnou činnost v prodejnách a zároveň zkvalitňuje služby poskytované zákazníkům, protože se důsledněji dodržuje otevírací doba.

 

“ Kamerový systém pomáhá redukovat ztráty způsobené krádežemi a dává nám do rukou nástroj pro řešení případných stížností od klientů. Nyní si jednoduše dohledáme daný okamžik a víme, co se přesně stalo.”

Stanislav Malík z Pekařství   Mr.Baker.

 


Cloud, vzdálený dozor a záznam

Při instalaci systému byl od začátku jasný požadavek: žádné dodatečné lokální úložiště a další hardwarové zařízení, vše online a přístupné kdykoliv. A odpověď byla jednoznačná – kamery Axis v rozhraní NetRex Cloud. Tato cloudová služba umožňuje kdykoliv provádět zpět- nou kontrolu záznamu, vyhledat v záznamu specifický okamžik a exportovat jej do souboru na disku. Zároveň jsou data bezpečně uložena v cloudu a nikoliv na lokálním úložišti v pobočce. To umožňuje oprávněným zaměstnancům dostat se k datům odkudkoliv, kde jsou připojení k internetu, a nemusí tak řešit složité sdílení či přímo fyzickou návštěvu centrály. Stanislav Malík z Pekařství Mr.Baker říká: „Kamerový systém pomáhá redukovat ztráty způsobené krádežemi a dává nám do rukou nástroj pro řešení případných stížností od klientů. Nyní si jednoduše dohledáme daný okamžik a víme, co se přesně stalo.“

 

Od teorie k praxi, aneb vždy včas otevřeno!

Kamery AXIS M1054 a AXIS M1065-L se velmi osvědči- ly díky své kompaktní velikosti, kvalitě obrazu a dalším funkcím, jako je například PoE napájení a IR přísvit. V prodejnách jsou sice umístěny nenápadně, nikoliv však skrytě, a proto slouží zároveň i jako prevence. Zabírají vždy celou prodejní plochu včetně vstupu a část prodej- ního prostoru s pokladnou.
Kamerový systém zjednodušuje práci manažera regionu ve více ohledech. Pro spokojenost zákazníků je například velice důležité dodržování otevírací doby. Manažer ale nemůže být v několika prodejnách zároveň, aby provedl kontrolu. V oblastech mimo velká města jsou navíc prodejny vzdáleny i desítky kilometrů od sebe. NetRex proto navrhl automatizované řešení, kdy systém přesně v minutu otevření pořídí snímek prodejny a pošle jej na e-mail daného manažera, jenž má prodejnu na starost.
„E-maily s fotkou při otevření prodejny jsou pro nás ulehčením práce a umožňují nám mít otevírací dobu v celé síti pod kontrolou, říká Stanislav Malík z Pekařství Mr.Baker.

 

Možné rozšíření a využití v konfliktních situacích

Pekařství Mr.Baker v současné době uvažuje o dalším zvýšení efektivity kamerového systému tím, že v některých prodejnách začne ukládat záznam také přímo  v kameře. Záznam ve vysokém rozlišení umožňuje integrovaná SD karta, která se po stanovené době přepisuje.

„Kamery jsou omezené propustností linky, a proto některé prodejny ukládají do cloudu záznam v horší kvalitě než jiné. Právě v lokalitách s horším připojením je proto záznam ve vysoké kvalitě na SD kartě užitečný jako záloha pro případ trestné činnosti,“ vysvětluje Michal Marek ze společnosti NetRex.

Kamery zároveň umožňují detekci pohybu, čehož lze v systému NetRex využít pro inteligentní vyhledávání s pomocí funkce SmartSearch. Tato nová funkce, o jejímž nasazení Pekařství Mr.Baker uvažuje, podstatně zrychluje procházení záznamů tím, že systém identifikuje okamžiky, kdy byl v obraze pohyb. V brzké době klient začne využívat i rychlé stahování nahrávek na YouTube, Google Drive nebo DropBox. To umožní okamžitý přístup k datům v případě řešení kriminality přímo v prodejně. Manažer tak bude moci zareagovat na stížnost zákazníka téměř ihned, dohledat daný moment a zjednat nápravu.

Podobné články

Fresh juice už z mixéru neuteče. Kamery chrání před krádeží všechny prodejny čerstvých lahůdek. Mise Společnost UGO provozuje více než 80 Freshbarů a Salaterií....

Zobrazit

Tři kilogramy baterií, na míru postavená streamovací sada a téměř tisíc kilometrů chůze. Čtyři poutníci se vydali na cestu do Santiaga de...

Zobrazit

Společnost Webcam.NL specializující se na streamování videa z veřejných míst, spravuje přes 150 Axis HD IP kamer v Holandsku a zahraničí. Rostoucí poptávka po jejich službách vedla...

Zobrazit

Nad 12 inkubátory zdejšího novorozeneckého oddělení byly umístěny speciální kamery připojené k internetu a maminky i další členové rodiny mohou nyní své děti...

Zobrazit

Kontaktujte
nás

Zeptejte se nás a my vám poradíme nebo připravíme zajímavou nabídku